Danışma Hattı: (+90) 482 212 88 20
İngilizceTürkçe

"1945'ten beri sektörde öncü kuruluş"

Şirket Tarihçesi

Hakkımızda

Misyon 1945 yılında Mardin'de perakende noktası olarak kurulan SÜMER, ilk günden bugüne müşterilerinin güvenini kazanarak, kalitesinden ödün vermeden büyümeye devam etmiştir.

Türkiye'nin 18 ilinde distribütörlük faaliyetlerini sürdüren şirketimiz, Procter&Gamble, Nutricia, Eczacıbaşı, Coty, Fater, Duracell, Güney Süt Ürünleri, Marmara Birlik, Tunaş, Uludağ ve Öncü gibi markalarla müşterilerine kaliteli ve sağlıklı ürünler sunmayı ilke edinmiş iş ortaklarıyla çalışmaktadır.

 

1945'ten bugüne...

 

KURULUŞ

 

Şirket kurucusu olan Mehmet Sümer, Mardin'in tek çarşısı olan Birinci Cadde üzerinde mütavezi dükanında faliyet göstererek geçimini sağlamaya çalışmıştır.

 

TOPTANCILIĞA GEÇİŞ

 

Mehmet Bey, 1982 yılında o zamanlar yeni çıkan BMC marka bir kamyon satın alarak pazarlama faaliyetlerine başlamıştır.

Perakende faaliyetlerinin yanında; Ankara Makarna, Dalan Sabun, Tamek Konserve, Pınar Turşu ,Zeytin,Tavaş Yumurta ve Tavuk gibi ürünlerin de toptancılığını yapmıştır.

1989 yılında baba Mehmet Sümer'in vefatı ile çocukları Çetin, Metin ve Bülent Sümer işi sürdürmüşlerdir.

1993 yılında perakende dükkânını devreden Sümer Ailesi, toptan satış sektörüne yönelmiştir.

 

HIZLI BÜYÜME VE DİSTRİBÜTÖRLÜĞE GEÇİŞ

 

SÜMER, 1994 yılından itibaren Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgesini kapsayan 17 ilde Procter & Gamble distribütörlüğünü sürdürmektedir.

Sümer A.Ş. bugün 170 çalışanı ve 9 iş ortağı ile tüketicinin yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen ürünleri pazara sunmaktadır.

 

STRATEJİK İŞ ORTAKLIĞI

 

2007 yılına gelindiğinde SÜMER, sağladığı istihdam, pazarlama ve lojistik yetkinliği, başarılı iş sonuçları ve bilişim yatırımlarıyla Procter & Gamble tarafından Stratejik İş Ortağı olarak kabul edilmiştir.